• سایر اخبار

 •   آخرین داده‌های سامانه پایش کیفی هوای کشور نشان می‌دهد، هوای هشت شهر خوزستان روز دوشنبه در وضعیت ناسالم و قرمز قرار گرفته است.

  وضعیت قرمز هوا در هشت شهر خوزستان

  به گزارش ایرنا براساس اعلام سامانه پایش کیفی هوای کشور، در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت صبح براساس اندازه‌گیری ذرات معلق با اندازه ۲.۵ میکرون، وضعیت هوا در ایستگاه‌های استانداری، نیوساید و پادادشهر در اهواز به ترتیب با شاخص‌ها ۱۶۰، ۱۶۴ و ۱۵۹، آبادان ۱۵۳، اندیمشک ۱۵۶، خرمشهر ۱۵۴، شوشتر ۱۵۴، ماهشهر ۱۵۳، هندیجان ۱۵۷ و هویزه ۱۵۷ میکروگرم بر مترمکعب در وضعیت ناسالم و قرمز قرار دارد.

  بر اساس این گزارش وضعیت دزفول ۱۲۳ و شادگان ۱۴۴ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس گزارش شده است.

  در این مدت هوای شهرهای ایذه، بهبهان، پتروشیمی مسجدسلیمان، رامشیر، رامهرمز، شوش و شرکت نفت مسجدسلیمان به علت نبود آلودگی، قابل قبول اعلام شده است.

  هوای هیچ شهری امروز سالم و پاک گزارش نشده است.

   

   

  بر اساس این گزارش سال گذشته اهواز هیچ روز سالم و پاکی را نداشت.

  وجود صنایع آلاینده در خوزستان از جمله نفت، گاز، پتروشیمی، فولاد، نیشکر و… موجب شده تا میزان آلایندگی در نقاط شهری و روستایی خوزستان بالا باشد که موجب بروز مشکلات بهداشتی و زیست محیطی برای ساکنان شده است.

  افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان در شرایطی که هوا ” ناسالم” است، باید از فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل خودداری کنند و سایر افراد نیز باید این گونه فعالیت‌ها را کاهش دهند.

  براساس طبقه‌بندی پنجگانه صورت گرفته در شاخص کیفیت هوا (AQI) از عدد صفر تا ۵۰ هوا پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوا قابل قبول، ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا ناسالم برای همه گروه‌ها، ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک است.

  استان خوزستان ۲۵ ایستگاه پایش کیفی هوا دارد.

  تاریخ انتشار مطلب:2024/06/13 - 16:06

  سایر اخبار

  
  تمامی حقوق این وبگاه متعلق به پایگاه خبری اندیمشک جوان می باشد :