• سایر اخبار

 • سه عضو شورای اسلامی شهر اندیمشک با اعلام نارضايتي از عملكرد شهردار در نامه ای به رییس این شورا، خواستار طرح استيضاح “رضا شریفی فر” در جلسه رسمي شوراي شهر شدند.

   

  ۳ عضو شورای اسلامی شهر اندیمشک با اعلام نارضایتی از عملکرد شهردار این شهر در نامه ای خطاب به رییس شورای شهر ۱۴ سوال در حوزه های مختلف شهری مطرح و خواستار پاسخگویی شهردار در اسرع وقت و با حضور اصحاب رسانه به سوالات و ابهامات مطروحه شدند.

  در این نامه خطاب به رییس شورای اسلامی شهر اندیمشک که به امضای پناه آزادی، احسان رضایتی و مسلم میرزاوند رسیده و نسخه ای از آن در اختیار تاباخبر قرار گرفته، آمده است: مطابق بندهای ۱۸،۱۰،۸،۲ و۳۰ ماده ۸۰ قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران مصوب ۰۱/۰۳/۱۳۷۵ از وظایف نظارتی شورای اسلامی شهر و به استناد ماده ۸۳ همین قانون و بنا به حساسیت موضوع، بر اساس بندهای ۱ و ۲ ماده ۶ وظایف اجرایی رییس شورای اسلامی شهر دستور فرمائید شهردار محترم جهت شفاف سازی در اسرع وقت با حضور اصحاب رسانه در دفتر شورای اسلامی شهر حاضر و به سوالات و ابهامات مطروحه ذیل پاسخگو باشد.

  ۱. دلیل عدم تعامل شهردار با اعضای شورای شهر و عدم ارائه از روند کارکرد شهرداری به خصوص فعالیت های عمرانی و خدماتی چیست؟

  ۲. چرا شهردار با وجود یکسال از خالی بودن پستهای معاونت توسعه و مدیریت منابع مالی و انسانی همچنین معاونت شهرسازی نسبت به معرفی افرادی که پاسخگوی مراجعه کنندگان به این واحدها باشند تعلل کرده است؟

  ۳. اعتبارات دولت که از محل آلایندهها به شهر اندیمشک اختصاص یافته است در کجای شهر و چگونه هزینه می شود؟

  ۴. چرا با وجود سپری شدن ۱۰ ماه از سال شهردار در مورد اعتبارات بودجه ای سال ۱۴۰۱ و اعلام خلاصه وضعیتی از بودجه مطابق قانون در دفتر شورای اسلامی شهر توضیحاتی پیرامون بودجه بیان نکرده است؟

  ۵. عدم موفقیت در حوزه ی درآمدزایی پایدار در شهرداری و اقدام به فروش بی برنامه منابع سرمایه ای شهرداری مانند قطعات ،زمین ماشین آلات و… بدون رفع مشکل اساسی در رفع بدهی ها.

  ۶. چرا با وجود دریافت اعتبار ارزش افزوده، ماهانه حق سوخت و درآمد حاصل از محل آلاینده ها بدهی سازمان تامین اجتماعی و بیمه ماه های مرداد و آذر سال ۱۴۰۰ پرسنل شهرداری تاکنون پرداخت نشده است؟

  ۷. چرا با وجود ارائه اعتبار و امتیاز خرید ماشین آلات بخش پسماند، بخش حمل و نقل عمومی و تاکسیرانی از سوی وزارت کشور و سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور تاکنون نسبت به جذب اعتبار دولتی آنها حرکتی انجام نشده است؟

  ۸. عدم پاسخگویی به مکاتبات اعضای شورای شهر و بی تفاوتی به نظرات نظارتی و مشورتی مانند: رسیدگی به وضعیت دانشگاه علمی کاربردی شهرداری اندیمشک، بهشت زهرای کوی لور، تهیه لباس دوربین دار برای نیروهای اجرائیات و …

  ۹. چرا نسبت به تجهیز، تکمیل و رفع نواقص مورد نیاز در محل کشتارگاه دام شهرداری بی تفاوت و نسبت به بهداشت غذایی و سلامت مردم توجه اساسی نمی شود؟

  ۱۰. چرا نسبت به لایروبی کانالهای تمام مناطق شهر اقدامات عمومی پسند صورت نگرفته و عدم انجام این کار در مواقع بارندگی خساراتی به اماکن عمومی و منازل شهروندان وارد کرده است؟

  ۱۱. چرا شهردار نسبت به تهیه وسایل بازی آسیب دیده پارک های درون شهری و جایگزینی وسایل سالم و استاندارد و فواره های غیر فعال پارکها و حوضچه آب پارک ها، بی توجه است ؟

  ۱۲. چرا شهردار نسبت به جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز اقدام اساسی نمی کند؛ و نسبت به پیگیری کمیسیون ماده ۵ استانداری در تغییر کاربری زمین مسکونی نیاز شهروندان اقدام نکرده است؟

  ۱۳. در خصوص سازماندهی و تبدیل وضعیت کارکنان محترم خانواده شهدا و ایثارگر شهرداری و تعلل شهردار در این خصوص با توجه به توصیه های مقام معظم رهبری و دیگر مسئولان کشور شفاف سازی گردد.

  ۱۴. با وجود جدایی سیستم اداری مالی دانشگاه علمی کاربردی از شهرداری جذب و استخدام سه نیروی جدید توسط شهرداری و به کارگیری در آن دانشگاه با چه مجوزی صورت گرفته است؟

   

  تاریخ انتشار مطلب:2024/06/13 - 16:18

  سایر اخبار

  
  تمامی حقوق این وبگاه متعلق به پایگاه خبری اندیمشک جوان می باشد :