• فرمانده ناحیه مقاومت بسیج اندیمشک گفت:‌ بمناسبت روز درختکاری و به نیابت از شهدای مدافع حرم اندیمشک برنامه غرس نهال با حضور فرمانده ناحیه مقاومت بسیج اندیمشک برگزار شد.

  فرمانده ناحیه مقاومت بسیج اندیمشک گفت:‌ بمناسبت روز درختکاری و به نیابت از شهدای مدافع حرم اندیمشک برنامه غرس نهال با حضور فرمانده ناحیه مقاومت بسیج اندیمشک برگزار شد.

  سرهنگ پاسدار احسان کریمپور به همراه تعدادی از سرگروه‌های حلقه‌های صالحین تعدادی نهال مثمر به نیابت از شهدای مدافع حرم غرس کردند.

  فرمانده ناحیه مقاومت بسیج اندیمشک در حاشیه این مراسم به خبرنگار ما گفت: هر کس به اندازه وسع خود بتواند امر درختکاری گام بردارد و این سنت حسنه را استمرار ببخشد.

  در این مراسم حجت الاسلام سامان پاپی با اشاره به هفته منابع طبیعی گفت: در قرآن و احاديث و در رفتار پيامبر(ص) و ائمه اطهار توجه ويژه به طبيعت و درخت و درختكاري مشاهده مي‌شود.

  وی افزود: چنانكه پيامبر اكرم(ص) مي‌فرمايند: کشاورزي و درختکاري کنيد، به‌خدا قسم آدميزاد هيچ عملي حلال‌تر و پاکيزه‌تر از آن انجام نمي‌دهد.

  اين حديث به تنهايي نشان از اهميت ويژه كاشتن درخت و گسترش درختكاري دارد، در جاي ديگري پيامبر اسلام(س) مي‌فرمايند: هر انساني كه درختي بكارد هر بار كه انسان ديگري يا يكي از مخلوقات خداوند از آن ميوه‌اي بخورد، براي وي صدقه‌اي محسوب مي‌شود.

  در پایان تعدادی نهال در محوطه پارک شهدای گمنام غرس شد.

  تاریخ انتشار مطلب:2020/03/07 - 10:16

  
  تمامی حقوق این وبگاه متعلق به پایگاه خبری اندیمشک جوان می باشد :