فرمانده یگان حفاظت اداره‌ کل میراث ‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان گفت: پلیس راه آهن زاگرس پس از مشکوک شدن به یک شخص تعداد ۳۷ سکه تقلبی را در بازرسی بدنی از وی کشف کرد.

37 سکه تقلبی در اندیمشک کشف شد

به گزارش ایرنا از روابط عمومی اداره‎ کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان، سرهنگ حسین بهداروند دوشنبه با اعلام این خبر گفت: موضوع به منظور کارشناسی به اداره میراث فرهنگی شهرستان اندیمشک اعلام و در بررسی بعمل آمده مشخص شد که کلیه سکه ‌های مکشوف، تقلبی و جعلی هستند.
فرمانده یگان حفاظت اداره‌ کل میراث ‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان افزود: ضمن تشکیل پرونده و به منظور دستگیری متهمان احتمالی دیگر، موضوع از مراجع قضایی در دست پیگیری است.
وی با هشدار به سوداگران اشیای تاریخی از مردم خواست همکاری‌ بیشتری با یگان حفاظت میراث فرهنگی در معرفی این سودجویان برای جلوگیری از لطمه زدن به میراث فرهنگی و تاریخی کشور داشته باشند.
سرهنگ بهداروند تأکید کرد: خرید و فروش هرگونه اشیای عتیقه همچنین تهیه و خرید و فروش اشیا و اقلام تقلبی، جرم مشهود به حساب می‎ آید و براساس قوانین کشور، مجازات حبس و جریمه نقدی برای متخلفان درپی خواهد داشت.

تاریخ انتشار مطلب:2018/10/09 - 6:38


تمامی حقوق این وبگاه متعلق به پایگاه خبری اندیمشک جوان می باشد :