۸:۴۴:۲۷ - سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
پیوست فرهنگی و رسانه‌ای انتظامی تدوین شود/تربیت نیروی فرهنگي از اهم برنامه‌‌هاي ناجا باشد
پانزدهمین همایش تخصصی معاونین اجتماعی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، با حضور دکتر محمدرضا مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در محل ستاد فرماندهی نیروي انتظامي برگزار شد. به گزارش سرويس «جامعه» ايسنا، دکتر مخبردزفولی در این همایش با تبریک اعیاد ماه شعبان، گفت: انشاءالله با استفاده از فیوضات معنوی ماه شعبان، جان و […]

دكتر محمدرضا مخبر دزفولي، دبير شوراي عالي انقلاب فرهنگي

پانزدهمین همایش تخصصی معاونین اجتماعی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، با حضور دکتر محمدرضا مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در محل ستاد فرماندهی نیروي انتظامي برگزار شد.

به گزارش سرويس «جامعه» ايسنا، دکتر مخبردزفولی در این همایش با تبریک اعیاد ماه شعبان، گفت: انشاءالله با استفاده از فیوضات معنوی ماه شعبان، جان و دلمان را برای حضور در مهمانی الهی رمضان آماده کنیم.

نیروی انتظامی توان بالایی برای ورود به کار فرهنگی دارد

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به تحولات ایجاد شده در نیروی انتظامی، اظهار كرد: این موضوع که امروز نیروی انتظامی برای انجام بهتر ماموریت‌های خود اتاق فکر تشکیل داده و به آخرین فناوری‌ها مجهز شده است، نشان می‌دهد که نیروی انتظامی توان بالایی برای ورود به کار فرهنگی دارد.

وی افزود: باید باور کنیم که در یک جنگ نرم به تمام معنا در تمام حوزه‌ها قرار داریم و سطوح بالای فرماندهی نیروی انتظامی در تصمیم‌سازی‌های کشور در این حوزه برای مقابله با این نبرد نرم حضور دارند.

تدوين بخش امنيت اجتماعي سند مهندسي فرهنگي توسط نيروي انتظامي

مخبر دزفولی ادامه داد: امروز نیروی انتظامی در تدوین اسناد مهمی مانند مهندسی فرهنگی حضور دارد و با تدوين بخش امنيت اجتماعي آن، توان اين نهاد نظام براي تدوين اين سند مهم به کار گرفته شده است.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: روزگاری در عرصه دفاع مقدس و یا در جریان ترورهای کورکورانه ضد انقلاب، بهترین فرزندان این ملت را تقدیم اسلام کردیم و امروز هم برای تداوم راه این عزیزان باید در جنگ نرم از انقلاب اسلامی دفاع کنیم.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران گفت: امروز نظام سلطه با تمام توان خود در عرصه سیاست، علم، فرهنگ، هنر، اقتصاد و… در تقابل با نظام ماست.

در حفاظت مادی و معنوی از توان نخبگان کشور، نیروی انتظامی وظیفه سنگینی دارد

دکتر مخبر دزفولی ادامه داد: در حفاظت مادی و معنوی از توان نخبگانی کشور با تدبیر و اجتناب از تاکید بر وجهه امنیتی موضوع که دشمن در تلاش است ما را به این میدان مي کشاند كه نیروی انتظامی وظیفه سنگینی دارد.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی خطاب به معاونين اجتماعي نیروی انتظامی گفت: شما باید در جهت مخالف دشمن، تلاش کنید تا مسائل را از حالت سخت‌ افزاری خارج کرده و با نرم‌افزار مناسب آنها را حل کنید.

دشمنان ما تهاجم خود را در لعاب فرهنگی مخفی کرده‌اند

وی افزود: دشمنان ما در قالب بنیادهایی مانند سوروس و بیلدربرگ تهاجم خود را در لعاب فرهنگی مخفی کرده‌اند و امروز همه به وجهه امنیتی این نهادها در حفظ سلطه استکباری غرب آگاهی دارند.

مخبر دزفولی در ادامه با تاكيد براينكه برای شناسایی و مقابله با این توطئه‌های پیچیده باید توان کارشناسی همه نهادها به میدان بیاید، افزود: اينكه نهادهاي مسئول در اجراي مصوبه عفاف و حجاب كم‌ توجه باشند و نيروي انتظامي بخواهد به تنهايي بار اجراي اين مصوبه را به دوش بكشد طبيعي است كه نقايصي در اجراي آن پيش بيايد.

پیوست فرهنگی و رسانه‌ای برای کار انتظامی تدوین و تولید شود

دبير شوراي عالي انقلاب فرهنگي ادامه داد: پیوست فرهنگی و رسانه‌ای برای کار انتظامی باید تدوین و تولید شود و این پیوست می‌تواند حساسیت‌های موجود در این زمینه را کاهش دهد.

وی با اشاره به توفیقات نیروی انتظامی در حوزه راهنمایی و رانندگی، گفت: فرهنگ‌ سازي‌هاي صورت گرفته در اين حوزه با بهره‌گيري از هنر موجب شده تا فرهنگ صحيح رانندگي ترويج بهتري نسبت به گذشته پيدا كند.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران افزود: آیا نمی‌شود در مورد عفاف و حجاب که در سعادت معنوی و مادی انسان و جامعه به مراتب از مسائل ترافیکی مهم‌تر و تاثیرگذارتر است از ابزار توانمند هنر برای انتقال پیام در قالب‌های مناسب استفاده کرد؟

ماموران نیروی انتظامی از مناسب‌ترین اقشار برای انتقال پیام‌های اخلاقی به جامعه هستند

مخبر دزفولی ادامه داد: ماموران نیروی انتظامی به‌ دلیل سطح تماس گسترده‌ای که با بدنه جامعه دارند، یکی از مناسب‌ترین و توانمندترین اقشار برای انتقال پیام‌های اخلاقی به جامعه هستند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به موضوع تدوین سبک زندگی اسلامی و ایرانی در دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، گفت: نیروی انتظامی که در مسائلی نظير برخورد با جرايم، ناهنجاري‌هاي اجتماعي و… وظائفی دارد، می‌تواند ما را در انجام این کار یاری کند. البته خلاقیت‌ها و نوآوری‌های این نیرو در چند سال اخیر، مجموعه‌های نظام را برای استفاده از این توانمندی‌ها امیدوارتر می‌کند.

تربیت نیروی متخصص فرهنگي از اهم برنامه‌های نيروي انتظامي باشد

دکتر مخبر دزفولی ادامه داد: تربیت نیروی متخصص فرهنگي در نیروی انتظامی در کنار استفاده از نیروی انسانی تربیت شده در مراکز دیگر باید از اهم برنامه‌های این نیرو باشد.

انتقاد از سیاه‌نمایی‌های انجام شده در خصوص اوضاع اجتماعی کشور

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران با انتقاد از سیاه‌نمایی‌های انجام شده در خصوص اوضاع اجتماعی کشور، گفت: مرکز رصد شورای عالی انقلاب فرهنگی با دقت در حال رصد اوضاع فرهنگی کشور است و ما هنگامی که آمار ارائه شده در زمینه‌های مختلف توسط این مرکز را با بعضی آمارها مقایسه می‌کنیم از برخي بی‌انصافی‌ها متاثر و متعجب می‌شویم.

وی افزود: در مورد طلاق آمارهای شگفت‌انگیزی ارائه می‌شود که انسان هنگامی که این آمار را می‌بیند گمان می‌کند که در ایران هیچ خانواده پایداری وجود ندارد.

رئیس ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور ادامه داد: در زمینه ماندگاری نخبگان در کشور نيز آمارهای دروغ افکار عمومی جامعه را برهم ریخت ولی کار کارشناسی انجام شده در این زمینه حاکی از توفیق نظام در راستای حفاظت از سرمایه انسانی خود است.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به آمار مراکز معتبر جهانی در مورد رشد علم در کشور، گفت: در دهه ۱۹۹۰ ميلادي ايران و عراق مشترکا ۰۳/۰ درصد از توليد علم در جهان را در اختيار داشتند ولی در حال حاضر این رقم در مورد کشور ما به اذعان مراكز معتبر علم‌سنجي به بيش از ۵/۱ درصد رسیده است.

روحیه خودباوري و اعتماد به نفس باید به تمام حوزه‌ها تسری پیدا کند

وی افزود: حرکت شتابان تولید علم در کشور حاصل خودباوری و اعتماد به نفسی بود که در سایه رهبری حکیمانه رهبر عزیزمان ایجاد شد و این روحیه باید به تمام حوزه‌ها تسری پیدا کند.

مخبر دزفولی ادامه داد: اشکالاتی هم وجود دارد که باید برطرف شود، اما سیاه‌نمایی جز دلسرد کردن فعالان هیچ ثمری ندارد.

دبير شوراي عالي انقلاب فرهنگي تاكيد كرد: درخصوص مسائل اجتماعي نيز همانند مسائل علمي كشور كه روحيه اعتماد به نفس در جامعه تسري يافته است بايد وضعيت به‌گونه‌اي باشد تا كسي به خود اجازه سياه‌نمايي ندهد و مشكلات موجود نيز با تكيه بر خودباوري موجود با برنامه‌ريزي حل شود.

عضو پیوسته فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران گفت: در مورد بازی‌های رایانه ای هنگامی که ما به امر رهبر معظم انقلاب در این حوزه وارد شدیم فقط دو بازی بدون کیفیت تولید داخل در کشور وجود داشت، اما امروز این تعداد به بیش از دویست بازی با کیفیت و قابل رقابت با نمونه‌های خارجی رسیده که يكي از شبكه‌هاي خبري اروپايي چندی پیش از این؛ موفقیت جمهوری اسلامی با تعبیر: «تهاجم فرهنگ انقلاب اسلامی در قالب بازی رایانه‌ای» ابراز نگرانی کرده است.

وی در پایان ضمن آرزوی توفیق برای نیروی انتظامی در دفاع از انقلاب اسلامی و سربازی حضرت ولی عصر«عج» گفت: همه ما در یک میدان برای دفاع از این انقلاب باید تمام تلاش خود را به کار گیریم.

ستاد جنگ نرم در معاونت اجتماعی ناجا

به گزارش ايسنا، در این همایش سردار بهمن کارگر معاونت اجتماعی نیروی انتظامی ضمن خوشامدگویی به دبير شوراي عالي انقلاب فرهنگي گفت: در این همایش، معاونين اجتماعي نیروی انتظامی برای هم‌اندیشی در مورد چگونگی تاثیرگذاری بیشتر بر رفتار اجتماعی گردهم آمده‌اند.

وي افزود: ستاد جنگ نرم در معاونت اجتماعی ناجا برای تولید قدرت نرم تشکیل شده است و ما در جریان فتنه ۸۸ نقاط قوت و ضعف خود را به خوبی شناسایی کردیم.

سردار كارگر با سپاس از توجه شورای عالی انقلاب فرهنگی به موضوع امنیت اجتماعی، گفـت: نیروی انتظامی به‌عنوان مجموعه‌ای برآمده از انقلاب اسلامی با برآورد دقیق از مسائل فرهنگی و اجتماعی می‌کوشد تا وظیفه سربازی خود نسبت به انقلاب اسلامی را به نحو احسن انجام دهد.

انتهاي پيام

منبع:
آخرین اخبار
 • عکس/ همه پهپادهای شکار شده آمریکایی توسط ایران
 • چهار طرح کشاورزی و دامداری در اندیمشک به بهره برداری رسید
 • عکس/ رهبرانقلاب در کنار شکارچی پهپاد آمریکایی
 • گزارش تصویری سومین سالگرد شهید مهدی نظری
 • سومین سالگرد شهید مهدی نظری برگزار شد
 • شهداء ظرفیت واقعی مردم اندیمشک هستند
 • عامل پیروزی انقلاب اسلامی صداقت امام و یارانش بود
 • اهداء چفیه مقام معظم رهبری به امام جمعه اندیمشک
 • اختتامیه برنامه های ماه مبارک رمضان در سپاه اندیمشک
 • بهره‌گیری از عملیات روانی در شبکه‌های اجتماعی
 • پیکر مطهر یک جانباز در اندیمشک تشییع شد
 • راهپیمایی روز قدس در اندیمشک + تصویر
 • مراسم پرفیض جمع خوانی قرآن کریم در اندیمشک
 • پردیس سینمایی در اندیمشک راه اندازی می شود
 • ضیافت افطار کادر وظیفه در ناحیه اندیمشک + تصویر
 • ادارات ۱۵۰ میلیارد ریال بدهی معوقه به شهرداری اندیمشک دارند
 • تجلیل از ۴۲۰ دانش‌آموز و معلم قرآنی، فرهنگی و هنری در اندیمشک
 • خانه های آسمانی میزبان جمع خوانی قرآن مجید در اندیمشک هستند
 • طرح اعتلای بسیج رضایتمندی مردم را بهمراه دارد
 • دیدار فرزندان شهید مدافع حرم اندیمشک با مقام معظم رهبری
 • محفل انس با قرآن در اندیمشک برگزار شد + تصویر
 • حسنوند: تحریم را به رسمیت نمی‌شناسیم
 • عملیات اجرایی سالن نمایش اندیمشک آغاز شد
 • امروز ایران جزیره ثبات است ،عملیاتی تر از گذشته برای دفاع هستیم
 • امروز ایران جزیره ثبات است ،عملیاتی تر از گذشته برای دفاع هستیم
 • منافقین خائنین به این مملکت و نظام اند/ مردم شهید پرور اندیمشک قاطعانه آماده جانثاری در راه آرمان های نظام و انقلاب اند
 • کلنگ زنی بیش از بیست پروژه آموزشی، فرهنگی ورزشی در اندیمشک
 • افتتاح مدرسه ۹ کلاسه شهید مصطفی خمینی کوی شهدای اندیمشک
 • امروز ایران جزیره ثبات است ،عملیاتی تر از گذشته برای دفاع هستیم
 • غبار روبی مزار شهدای اندیمشک بمناسبت ۳ خرداد + تصویر
 • تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب
 • Polls

  مهمترین اولویت مردم چیست؟

  View Results

  Loading ... Loading ...