Notice: Undefined variable: i in /home/andime13/public_html/wp-content/themes/nasimesharq2/sidebar-right.php on line 11
ارزش سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی ۱۵ میلیون تومان شد

Notice: Undefined variable: i in /home/andime13/public_html/wp-content/themes/nasimesharq2/sidebar-right.php on line 11
خودروی ال۹۰ ایرانی تولید می‌شود

Notice: Undefined variable: i in /home/andime13/public_html/wp-content/themes/nasimesharq2/sidebar-right.php on line 39
برگرداندن تنظیمات اتوکد به حالت اولیه

Notice: Undefined variable: i in /home/andime13/public_html/wp-content/themes/nasimesharq2/sidebar-right.php on line 39
کارگاه تولید ماسک و روپوش توسط قرارگاه شهدای روحانی در اندیمشک راه‌اندازی شد

Notice: Undefined variable: i in /home/andime13/public_html/wp-content/themes/nasimesharq2/sidebar-right.php on line 64
 • افتتاح نمایشگاه از کرمان تا بغداد در اندیمشک + تصویر

 • Notice: Undefined variable: i in /home/andime13/public_html/wp-content/themes/nasimesharq2/sidebar-right.php on line 64
 • پخش زنده مراسم جشن امام حسن مجتبی در اندیمشک

 • Notice: Undefined variable: i in /home/andime13/public_html/wp-content/themes/nasimesharq2/sidebar-right.php on line 87
 • برگرداندن تنظیمات اتوکد به حالت اولیه

 • Notice: Undefined variable: i in /home/andime13/public_html/wp-content/themes/nasimesharq2/sidebar-right.php on line 87
 • کارگاه تولید ماسک و روپوش توسط قرارگاه شهدای روحانی در اندیمشک راه‌اندازی شد
 • 12:39:49 - چهارشنبه 22 آوریل 2020
  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  بازگشایی سینما‌ها با بلیت ۳۰ هزار تومانی!
  ویروس کرونا اکران و ساخت فیلم‌های جدید در سینمای ایران را به حالت تعلیق درآورده، هرچند زمان بازگشایی مجدد سینما‌ها مشخص نیست، اما گویا قرار است در بازگشایی آتی، مردم با رقم‌های جدید بلیت‌های سینما شگفت زده شوند. به گزارش خبرگزاری بسیج، در این شرایط که همه چیز در سینما متوقف شده، قیمت بلیت تعیین […]

  ویروس کرونا اکران و ساخت فیلم‌های جدید در سینمای ایران را به حالت تعلیق درآورده، هرچند زمان بازگشایی مجدد سینما‌ها مشخص نیست، اما گویا قرار است در بازگشایی آتی، مردم با رقم‌های جدید بلیت‌های سینما شگفت زده شوند.

  به گزارش خبرگزاری بسیج، در این شرایط که همه چیز در سینما متوقف شده، قیمت بلیت تعیین شده برای فیلم‌ها که گفته می‌شود ۳۰ هزار تومان است می‌تواند امید‌ها را برای رونق سالن‌های اکران پس از بازگشایی مجدد کم رنگ کند، قیمتی که با اجرایی شدنش هر ایرانی می‌تواند با یارانه‌ای که از دولت دریافت می‌کند در طول ماه ۵ /۱ بار به سینما برود.

  قیمت‌گذاری به شرط چاقو
  بر اساس یک سنت ناخوشایند، پیش از آغاز هر سال قیمت جدید بلیت‌ها اعلام می‌شود. این قیمت‌ها برای اکران‌های نوروزی اعمال می‌شود. سال ۹۹ در حالی آغاز شد که سینما‌ها از یک ماه پیش از آن به خاطر رعایت مسائل بهداشتی و عدم شیوع کرونا تعطیل شده بودند، با این حال موضوع قیمت‌گذاری بلیت هنوز منتفی نشده است.

  بر اساس گزارش یک رسانه از احتمال تعیین قیمت ۳۰ هزار تومانی برای بلیت سینماها، «قیمت بلیت سینما در ۲۶ سال اخیر، حدود ۴ هزارو ۴۴۴ درصد افزایش یافته، اما اگر حتی تومان را مبنا قرار ندهیم و دلار را مبنا قرار دهیم، رشد قیمت بلیت سینما ۵۹۲درصد بوده که نشان می‌دهد این میزان رشد افسارگسیخته قیمت بلیت سینما در کنار نزول سطح کیفی و محتوایی آثار از عوامل اصلی ریزش آهسته و پیوسته مخاطبان سینما بوده است؛ ریزشی که هر چند در مقاطعی متوقف شده، اما دوباره در اوقاتی همچون سال گذشته تشدید شده است.»

  افزایش قیمت بلیت سینما در ایران بالاتر از رقم رسمی تورم بوده است و حتی معافیت‌های مالیاتی فعالیت‌های هنری که می‌تواند مانعی برای افزایش لجام گسیخته قیمت‌ها باشد، در این قیمت‌گذاری‌ها هیچ تاثیر مثبتی نداشته است.

  یک رقیب ارزان قیمت و راحت
  اکران آنلاین سینما، اگرچه هنوز در ایران فرهنگ‌سازی نشده، اما کافی است مردم با شم اقتصادی‌شان صرفه رفتن به سینما یا تماشای آنلاین را باهم بسنجند تا مشخص شود که کدام گزینه برای خانواده‌ها مقرون به صرفه است. هم اکنون قیمت بلیت آنلاین برای تماشای فیلم ۱۲ هزار تومان در نظر گرفته شده است.

  این رقم به معنای آن است که یک خانواده می‌تواند با خرید تنها یک بلیت به تماشای فیلم سینمایی بنشیند. سامانه‌های پخش‌کننده فیلم «خروج» در سنجش میزان مخاطبان این فیلم ها، برای هر خرید بلیت معادل ۵/ ۲ نفر در نظر گرفته‌اند، این در حالی که است که طبق سرشماری سال ۹۵ هر خانواده ایرانی به طور متوسط ۳/۳ نفر عضو دارد. اگر به طور میانگین برای هر خانواده ایرانی سه عضو در نظر گرفته شود، سینما رفتن برای این خانواده با حذف تمام هزینه‌های دیگر از جمله هزینه حمل و نقل رقم ۹۰ هزار تومان خواهد شد. این رقم بیش از هفت برابر قیمت تمام شده تماشای آنلاین خواهد بود.

  امسال را می‌توان سالی برای عرض‌اندام اکران آنلاین سینما دانست؛ موضوعی که تهیه‌کنندگان سینما نیز به موفقیت آن امیدوار هستند. در بیانیه اخیر شورای عالی تهیه کنندگان سینما می‌توان این امیدواری را مشاهده کرد.